Strona główna · IGSEiGP · WNS · UGGrudzień 09 2022 06:59:53
Ekologia krajobrazu, OOŚ
Techniki informacyjne
Dzień krajobrazu 20.10.2022
Dwudziestego października obchodzimy Dzień Krajobrazu. Tegoroczny temat Dnia Krajobrazu brzmi: Krajobraz: doświadczam w pełni. W ten sposób Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska pragnie zwrócić uwagę na multisensoryczny charakter krajobrazu, którego odbiór zależy od bardzo wielu czynników i wrażliwości poszczególnych zmysłów. Krajobraz można zobaczyć, usłyszeć, powąchać, a nawet posmakować go i dotknąć.

[ więcej informacji ]

Dzień krajobrazu 20.10.2021
Dwudziestego października obchodzimy Dzień Krajobrazu. Ideą tegorocznego Dnia Krajobrazu jest docenienie wartości dostępnych na co dzień przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich, które możemy nie tylko ogarnąć wzrokiem, lecz doświadczyć ich w pełni. Takie otwarte krajobrazy pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Spełniają też ważne funkcje środowiskowe, takie jak ochrona przeciwpowodziowa, napowietrzanie miast i regulowanie temperatur. Co bardzo ważne, przestrzenie te są rezerwuarami różnorodności biologicznej.

[ więcej informacji ]

Dzień krajobrazu

dr Barbara Korwel-Lejkowska laureatką konkursu Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego
W dniu 22 czerwca br. zostały ogłoszone wyniki Konkursu Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego. Miło nam poinformować, że w kategorii na najlepszą książkę przedstawiającą rezultaty pracy doktorskiej I miejsce zajęła Pani dr Barbara Korwel-Lejkowska z Zakładu Badań Krajobrazu i Kształtowania Środowiska Instytutu Geografii. Wyróżniona rozprawa zatytułowana jest Wpływ rozprzestrzeniania się miast na środowisko przyrodnicze w otoczeniu aglomeracji trójmiejskiej. Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego.
Serdecznie gratulujemy!

Oferta seminarium licencjackiego - Paweł Wiśniewski
dr hab. Paweł Wiśniewski - Oferta seminarium licencjackiego na kierunku GEOGRAFIA 2021-2022
Dzień krajobrazu