Strona główna · IGSEiGP · WNS · UGMarzec 01 2024 08:43:51
Nawigacja
Zakład
Działalność naukowa
Pracownicy
Konferencje
Prace magisterskie
Składnica map
Materiały dla studentów
Ekologia krajobrazu, OOŚ
Techniki informacyjne
Zakład Badań Krajobrazu i Kształtowania Środowiska UG
Kierownik: dr hab. Mariusz Kistowski, prof. UG

Adres:
ul. Bażyńskiego 4,
80-952 Gdańsk

tel: (058) 523 65 84


Uprzejmie informujemy, że używamy plików cookie (tzw. ciasteczek) i podobnych technologii w celach autoryzacji, zbierania statystyk i ułatwienia korzystania z serwisu Uniwersytetu Gdańskiego. Korzystając z naszych stron wyrażasz zgodę na ich użycie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Krajobraz w nauce, edukacji i praktyce
Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 października 2023 roku w Gdańsku, w obiektach Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego
udział w konferencji jest bezpłatny
DZIEŃ 1: „Przestrzeń transformacji – transformacja przestrzeni” – obejmuje 2 debaty publiczne poświęcone zarządzaniu przestrzenią i krajobrazem, z udziałem przedstawicieli samorządów lokalnych.
DZIEŃ 2: „Nauka, praktyka, edukacja – potrzeby i doświadczenia” – obejmuje sesje referatowe w 3 panelach – „Krajobraz w nauce”, „Krajobraz w praktyce” i „Krajobraz w edukacji”.
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod adresem:[ więcej informacji ]

Termin nadsyłania zgłoszeń (bez referatu): 25 września 2023 r.
Zapraszamy na stronę Konferencji:[ więcej informacji ]


Dzień krajobrazu


 


Dzień krajobrazu 20.10.2022
Dwudziestego października obchodzimy Dzień Krajobrazu. Tegoroczny temat Dnia Krajobrazu brzmi: Krajobraz: doświadczam w pełni. W ten sposób Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska pragnie zwrócić uwagę na multisensoryczny charakter krajobrazu, którego odbiór zależy od bardzo wielu czynników i wrażliwości poszczególnych zmysłów. Krajobraz można zobaczyć, usłyszeć, powąchać, a nawet posmakować go i dotknąć.

[ więcej informacji ]

Dzień krajobrazu


 

Dzień krajobrazu 20.10.2021
Dwudziestego października obchodzimy Dzień Krajobrazu. Ideą tegorocznego Dnia Krajobrazu jest docenienie wartości dostępnych na co dzień przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich, które możemy nie tylko ogarnąć wzrokiem, lecz doświadczyć ich w pełni. Takie otwarte krajobrazy pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Spełniają też ważne funkcje środowiskowe, takie jak ochrona przeciwpowodziowa, napowietrzanie miast i regulowanie temperatur. Co bardzo ważne, przestrzenie te są rezerwuarami różnorodności biologicznej.

[ więcej informacji ]

Dzień krajobrazu


 

dr Barbara Korwel-Lejkowska laureatką konkursu Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego
W dniu 22 czerwca br. zostały ogłoszone wyniki Konkursu Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego. Miło nam poinformować, że w kategorii na najlepszą książkę przedstawiającą rezultaty pracy doktorskiej I miejsce zajęła Pani dr Barbara Korwel-Lejkowska z Zakładu Badań Krajobrazu i Kształtowania Środowiska Instytutu Geografii. Wyróżniona rozprawa zatytułowana jest Wpływ rozprzestrzeniania się miast na środowisko przyrodnicze w otoczeniu aglomeracji trójmiejskiej. Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego.
Serdecznie gratulujemy!

Oferta seminarium licencjackiego - Paweł Wiśniewski
dr hab. Paweł Wiśniewski - Oferta seminarium licencjackiego na kierunku GEOGRAFIA 2021-2022
Stron 1 z 3 1 2 3 >
Login
Nick

HasłoZapomniałeś hasło?
Poproś o nowe tutaj.
1503887 Unikalnych wizyt Administratorzy strony